MASERATI PREZENTUJE MODEL GRANTURISMO NA MILAN DESIGN WEEK

1
Marka spod znaku trójzębu była gospodarzem ekskluzywnego wieczoru, którego gośćmi honorowymi byli David Beckham i Hiroshi Fujiwara. Podczas pokazu zaprezentowano nowy model GranTurismo w trzech wersjach Fuoriserie One Off i ekskluzywnej premierowej edycji PrimaSerie 75th Anniversary.
READ MORE

Mediolan, 20 kwietnia 2023 roku — Wczoraj wieczorem marka Maserati świętowała premierę nowego modelu GranTurismo wraz z osobistościami ze świata mody, showbiznesu, sportu i muzyki w nowym salonie w Mediolanie, w samym sercu włoskiej stolicy designu. Marka spod znaku trójzębu zaprezentowała model GranTurismo Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary wraz z trzema arcydziełami — GranTurismo One Off Prisma i GranTurismo One Off Luce, zaprojektowanymi przez Maserati Centro Stile, oraz Granturismo One Off Ouroboros, opracowanym przez szczycącego się nieustraszoną inspiracją Hiroshiego Fujiwarę — japońskiego pioniera kultury ulicznej i przyjaciela marki spod znaku trójzębu.

Pionier stylu i globalny ambasador marki David Beckham, wraz z japońskim projektantem Hiroshi Fujiwarą, a także włoski pianista i kompozytor Dardust oraz włoska aktorka Matilda De Angelis, osobiście złożyli hołd nowemu modelowi GranTurismo i wznieśli toast oraz uczcili zaprojektowane w 1947 roku logo trójzębu, które odzwierciedla długodystansowy proces doskonalenia samochodu sportowego w całym tego słowa znaczeniu.

GranTurismo One Off Prisma to wyrafinowane dzieło sztuki rzemieślniczej, wyposażone w silnik spalinowy Nettuno V6, które w pełni oddaje dziedzictwo tego wspaniałego samochodu. Nadwozie zawiera elementy polakierowane ręcznie na 14 różnych kolorów i jest ozdobione detalami w postaci ponad 8500 ręcznie nakładanych i ręcznie lakierowanych liter, tworzących nazwy samochodów marki Maserati. Dwa kolory wybiegają w przyszłość, podczas gdy pozostałe dwanaście zostało wybranych spośród odcieni najpopularniejszych modeli GranTurismo z przeszłości, takich jak charakterystyczny kolor Amaranto z Maserati A6 1.500 z 1947 roku oraz kolor Oro Longchamps, który uświetnił model Maserati Khamsin z 1973 roku.

Model GranTurismo One Off Luce to prawdziwa deklaracji innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Jest wyposażony w całkowicie elektryczny silnik Folgore i dosłownie odzwierciedla nieustanne eksperymenty i badania prowadzone przez markę Maserati. Z wyglądu jest to oryginalny, chromatyczny monolit lustrzany, wygrawerowany dynamicznym wzorem laserowym i polakierowany na prawie niewidoczny kolor, który sprawia, że kontury samochodu wtapiają się w otoczenie. Wnętrza odwołują się do przyszłości, ponieważ są wykonane z regenerowanej przędzy nylonowej ECONYL®, co skutkuje wyjątkową estetyczną metamorfozą: monochromatyczne niebieskie wnętrze przypomina morze, z którego pochodzi zastosowany przyjazny środowisku materiał. Kształty foteli podkreślone są również przez kilka grafik obecnych na środkowych częściach, grawerowanych laserowo z gradientowym, kontrastowym tłem. Rezultat to dwie zupełnie różne techniki, wewnątrz i na zewnątrz: lustrzana powierzchnia, która niemal maskuje sylwetkę i laser podkreślający moc oraz znaczenie tożsamości, możliwości technicznych i piękna Maserati.

Klaus Busse, szef działu projektowania marki Maserati: „GranTurismo Prisma jest hołdem dla naszego 75-letniego dziedzictwa i know-how, którymi przesiąknięte są wszystkie samochody marki Maserati. GranTurismo Luce to nasze rozwiązanie patrzące w przyszłość, w doskonałej równowadze z modelem Prisma. Istota każdego z nich zależy od tego drugiego. Pod względem innowacyjności model Prisma wyraża całe piękno i doskonałość włoskiego rzemiosła, a także mistrzostwo w lakierowaniu i kolorze; model Luce ujawnia całą technologię opracowaną wspólnie z marką Folgore, łącząc nasze przyszłościowe podejście i włoską kreatywność”.

Po wieloletniej współpracy z japońską marką Fragment, rozpoczętej w 2021 roku, marka Maserati zaprezentowała model GranTurismo One Off Ouroboros, model koncepcyjny Fuoriserie GranTurismo zaprojektowany przez innowatora kultury ulicznej Hiroshiego Fujiwarę jako jego własną kreatywną interpretację współczesnego GranTurismo w pełni elektrycznej wersji Folgore. Zainspirowany Uroborosem (ang. ‘Ouroboros’), gnostycznym symbolem wyrażającym jedność wszystkich rzeczy, które nigdy nie znikają, ale nieustannie zmieniają formę w wiecznym cyklu niszczenia i odtwarzania, Fujiwara stworzył jedyny w swoim rodzaju samochód płynnie łączący w sobie charakterystyczne elementy projektowe z wybranych modeli kolekcji Maserati z przeszłości. Design GranTurismo Ouroboros zawiera osłonę chłodnicy z modelu A6GCS Berlinetta Pininfarina i boczne otwory wentylacyjne z modelu 3500 GT — ikony elegancji lat 50. — a także zakryte okrągłe reflektory, które charakteryzowały modele wyścigowe z lat 60., takie jak Maserati Tipo 151. Nowe kute felgi są inspirowane pionierskimi felgami ze stopu magnezu wprowadzonymi w modelu Bora w latach 70., natomiast połączony pas tylnych świateł jest bezpośrednim odniesieniem do przełomowego projektu modelu Shamal z lat 80. i 90.

Hiroshi Fujiwara, główny twórca marki Fragment: „Model GranTurismo Ouroboros zaprojektowano jako stylistyczne i kulturowe nawiązanie do różnych okresów stylistycznych Maserati i współczesnej generacji modelu GranTurismo. Współpracowaliśmy z zespołem Maserati nad połączeniem najnowocześniejszej technologii i osiągów dostępnych obecnie z wyjątkowym stylem, który przez dziesięciolecia tworzył i inspirował wizerunek marki”.

Podczas wieczornego przyjęcia, w ramach współpracy z marką Fragment, Fujiwara zaprezentował specjalną zapowiedź ekskluzywnej kolekcji akcesoriów, inspirowanej luksusowym wizerunkiem Maserati GranTurismo, z nowym logo przypominającym klub samochodowy, łączącym trójząb i logo marki Fragment oraz oddającym jednocześnie hołd Modenie i Tokio, rodzinnym miastom obu marek. Kolekcja — która będzie dostępna już latem 2023 roku na stroni Maserati.com i w wybranych salonach Maserati — obejmuje koszulki, bluzy rozpinane, spodnie dresowe dostępne w kolorach czarnym i białym, a także czarną czapkę z daszkiem, brelok w kształcie pierwszego modelu Maserati GranTurismo A6 1.500, kolekcjonerską mapę Włoch zaprojektowaną przez Yorgo Tloupasa, a także kaszmirowy koc, współtworzone z marką Helinox przenośne krzesło i stolik, które tworzą idealny przystanek podczas niezapomnianej wielkiej podróży Maserati.

Na zakończenie tego wydarzenia zaprezentowano niepowtarzalny urok limitowanej edycji GranTurismo Launch Edition PrimaSerie 75th Anniversary. Model ten jest dostępny w czterech unikalnych konfiguracjach, w łącznej liczbie 300 sztuk, po 75 w przypadku każdej wersji z silnikiem spalinowym, w kolorach Grigio Lamiera i Nero Cometa oraz po 75 w przypadku elektrycznej wersji Folgore, w odcieniach Rame Folgore i Blu Inchiostro. Odzwierciedla on kwintesencję włoskiego luksusu pod względem osiągów i jest świadectwem idealnej równowagi między pięknem a funkcjonalnością — bez ostentacji.

Te zapierające dech w piersiach arcydzieła, zarówno na czterech kołach, jak i cyfrowe, ucieleśniają patrzące w przyszłość dziedzictwo Maserati. Zostały one zaprojektowane w ramach Fuoriserie, czyli programu personalizacji marki spod znaku trójzębu, który pozwala klientom wyrazić swoją osobowość i kreatywność w projektowaniu jedynych w swoim rodzaju pojazdów. Po globalnej premierze podczas Milan Design Week te dzieła sztuki będą podróżować po całym świecie w ramach serii imprez poświęconych Maserati GranTurismo, dając entuzjastom samochodów szansę poznania ich osobiście z bliska. 

no results

Prisma, Luce and Ouroboros

GranTurismo Fuoriserie One Offs
Maserati GranTurismo Fuoriserie One-Offs PRISMA and LUCE_range Maserati GranTurismo Fuoriserie One-Offs PRISMA and LUCE_range
READ MORE

Съдържанието на сайта на дилъра на Maserati е само за обща информация и не представлява съвет. Maserati S.p.A. и неговите Свързани лица не носят отговорност за информацията или съдържанието, публикувани на уебсайта на Дилъра, които се предоставят само от Дилъра. Поради тази причина Maserati S.p.A. и неговите Свързани лица не дават гаранция относно точността, навременността или приложимостта на което и да е съдържание, съдържащо се в него.