Zespół Maserati MSG Racing powraca na podium w Dżakarcie

22209-MaseratiMSGRacingreturnstothepodiuminJakarta
Zespół Maserati MSG Racing zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu podwójnej rundy E-Prix Jakarta 2023.
Číst více

vod v číslech: Edoardo Mortara FP1 // P2 FP2 // Žádný čas První kvalifikace // P6 [1:08.704, čtvrtfinále 4] První závod // P6 Nejrychlejší kolo // 1:10.521 Umístění v šampionátu // P17 [13 bodů] Maximilian Günther FP1 // P1 FP2 // P1 První kvalifikace // P1 [1:08.141, Final] První závod // P3 Nejrychlejší kolo // 1:10.263 Umístění v šampionátu // P10 [42 bodů] Maserati MSG Racing Umístění v šampionátu // P7 [55 bodů] Report Tým Maserati MSG Racing se vrátil na stupně vítězů již v prvním závodě na Jakarta E-Prix 2023, v němž Maximilian Günther obsadil v indonéské metropoli třetí místo po startu z pole position.

Max vykazoval skvělou formu během celého víkendu a vedl v obou trénincích, zajel nejrychlejší čas ve své kvalifikační skupině a postoupil tak do fáze duelu.

V soubojích s ním jezdil týmový kolega Edoardo Mortara, ale poté, co porazil švýcarsko-italského pilota, který se postavil na start jako šestý, překonal Pascala Wehrleina a zajistil si tak postup do finále.

Max předstihl Jakea Dennise z týmu Andretti o 0,341 sekundy, aby si zajistil první pole position své kariéry ve Formuli E a využil pozice v první řadě pro dobrý start do závodu.

Mladý německý pilot se brzy propracoval do vedení, zatímco Edo ztratil pozici, když ho předjel Robin Frijns, i když pak nizozemského pilota záhy překonal již na konci třetího kola.

Zatímco během úvodní fáze nespotřebovával Max energii, ve čtvrtém kole postoupil vedení závodu Pascalu Wehrleinovi, ale pak znovu předjel jezdce Porsche, který o jednu jízdu později aktivoval Attack Mode.

Max zareagoval tím, že aktivoval svůj první Attack Mode, a jakmile se znovu ujal vedení, svou poslední aktivací si opět zajistil druhé místo.

Edo mezitím nadále bojoval o páté místo a po souboji s Jean-Eric Vergnem začal soupěřit Nickem Cassidym předjetím novozélandského pilota ve 26. kole z celkem 36 kol.

V souboji o vedení Max ztratil pozici ve prospěch Jakea Dennise, který zvolil strategii overcut a skončil třetí poté, co hnal britského pilota až k šachovnicové vlajce.

Edo tak zkompletoval dvojité umístění v top 10 tím, že obsadil šesté místo se ziskem 26 bodů, což týmu Maserati MSG Racing umožnilo dostat se před Nissan v mistrovství světa týmů.

Dvojzávod Jakarta E-Prix bude pokračovat v neděli 4. června a pojede se na delší vzdálenost 38 kol.

Řekli k tomu: James Rossiter, šéf týmu, Maserati MSG Racing „Dnes jsme předvedli skvělý týmový výkon. Od prvního pátečního zeleného světla se vůz držel v dobré pozici, Max byl na čele v každém tréninku, čímž si v kvalifikaci zajistil dominantní pole position. Tým předvedl skvělý závod: byl to příjemný pocit se vrátit na stupně vítězů. Edo sice promeškal celý FP2, ale pak předvedl, že se pozoruhodně zotavil, aby se kvalifikoval jako šestý a dosáhl zatím nejlepší výsledek v sezóně, a také nám pomohl získat náš dosud nejvyšší bodový zisk. Máme spoustu dat k analýze a věřím, že se můžeme posunout k dalším výkonů, takže teď se potřebujeme přeskupit a vrátit se zítra ještě silnější.“

Edoardo Mortara, pilot, Maserati MSG Racing „Byl to pro mě pozitivní den i skvělý pocit být zpět v první desítce. Ve FP1 jsme zpočátku předvedli dobré tempo, pak jsem sice ztratil nějaký čas na trati v FP2, ale dokázal jsem se probojovat do duelů a být na startu jako šestý. Závod byl velmi intenzivní kvůli té vysoké teplotě a vlhkosti, ale nebylo třeba tolik šetřit energií, takže jsme neviděli příliš mnoho předjíždění. Skončil jsem tam, kde jsem začal získávat body pro tým. Teď musíme dělat vše proto, abychom tuto úroveň výkonnosti udrželi po celý zbytek sezóny.“

Maximilian Günther, pilot, Maserati MSG Racing „Když startujete z pole position, chcete jako závodní jezdec vždy vyhrát, ale jsem šťastný a spokojený i s dnešním výkonem. Seděl jsem ve skvělém voze, na startu jsme vedli pěkných pár kol, byli jsme v mixu po celou dobu, ale bohužel jsme nepodali dostatečný výkon na to, abychom porazili Pascala [Wehrleina] a Jakea [Dennise]. Je dobrý pocit být zpátky na stupních vítězů a jsem spokojený s tím, čeho jsme zatím dosáhli. Dneska jsme ze sebe vydali vše a nadále se budeme snažit se zlepšovat a stavět na tom, abychom na tom byli zítra aspoň stejně či možná i lépe.“

Giovanni Sgro, šéf Maserati Corse „Neuvěřitelný začátek závodního víkendu v Jakartě s naším prvním startem z pole position a opětovným umístěním na stupních vítězů.  Max a Edo měli skvělý den a úsilí týmu se skutečně vyplatilo.  Je skvělé, že během přípravy na zítřejší závod získali oba piloti další body.“