Originální příslušenství
Kompletní kola
Originální díly Maserati
Hero-desktop Hero-mobile
První historické vítězství Maserati GT2 s týmem LP Racing v úvodním závodě mistrovství Evropy 2024 Fanatec GT2 Powered by Pirelli

Le Castellet, 6. dubna 2024 - Maserati GT2 s číslem 1 týmu LP Racing získalo první vítězství v evropském šampionátu Fanatec GT2 Powered by Pirelli. Autory historického výsledku byli jezdci Leonardo Gorini a Carlo Tamburini v závodě 1, úvodním podniku sezony konaném na trati Paul Ricard. Ve 2. kole ve Francii získalo Maserati další umístění na stupních vítězů, když obsadilo třetí místo s druhým vozem týmu LP Racing z Modeny, který řídil Philippe Prette.

V prvním padesátiminutovém závodě se vozu Maserati GT2 s číslem 1, který startoval z pole position poté, co zaznamenal nejrychlejší čas v kvalifikaci, podařilo udržet se ve vedení až do cíle a odolávat útokům soupeřů. Naopak Pretteho Maserati č. 2 se navzdory druhému místu v první části závodu stalo účastníkem nehody, kvůli které ztratilo pozici. Prette se však dokázal vzpamatovat a dojel na celkovém devátém místě, což mu zaručilo spodní příčku na stupních vítězů v Am Cupu. Před ním se ve stejné třídě umístilo třetí Maserati GT2 závodící tento víkend, vůz s číslem 24 Alexandre Leroye z týmu TFT Racing, který skončil celkově sedmý.

Ve druhém závodě obsadilo Maserati GT2 Philippa Pretteho celkově třetí místo, čímž si zajistil vítězství v Am Cupu. Druhý vůz týmu LP Racing řízený Gorinim a Tamburinim po startu z pole position po několika kolech ztratil vedení. Vůz s číslem 1, který se po povinné zastávce v boxech propadl o několik pozic, se skvěle vrátil a bojoval o vítězství, ale po kontaktu na konci předposledního kola opět ztratil a závod dokončil na třináctém místě. Celkově šesté místo pro Alexandre Leroye, který se tak postavil na třetí stupínek vítězů Am Cupu.

Další kolo evropské série Fanatec GT2 Powered by Pirelli se uskuteční v italském Misanu od 17. do 19. května.

Giovanni Sgro, šéf Maserati Corse: "Debut Maserati GT2 v evropské sérii Fanatec GT2 Powered by Pirelli 2024 byl fantastický! Od závodního víkendu na okruhu Paul Ricard jsme si nemohli přát nic víc. Dvojnásobná pole position, vítězství v prvním závodě a třetí místo ve druhém závodě ukázaly, že náš vůz je schopen vynikajících výkonů a může v této sérii skutečně konkurovat. Tato trať je naším domovem. Na trati jsme začínali a závodění je naší součástí od doby, kdy Maserati začínalo. Závod GT2 je pro nás ideálním místem, kde můžeme mezi obrubníky přivést výjimečné produkty, jako je Maserati MC20, přetvořené v dokonalý závodní vůz. Nyní jsme více než kdy jindy potěšeni, že můžeme našim zákazníkům nabídnout vůz s charakterem, který je dokonalou syntézou vyspělé technologie a výkonu posunutého na nejvyšší úroveň: vidět Maserati GT2 na nejvyšším stupni vítězů šampionátu GT posouvá značku vpřed do éry motorsportu, v níž chceme hrát vedoucí roli."