Misano: Gorini és Tamburini második összesített LP Racing győzelme a Maserati GT2-vel.

hero_dsk_1920x1440_24046
Read More

Misano, 2024. május 19. – A Leonardo Gorini és Carlo Tamburini által vezetett Maserati GT2, az LP Racing csapat 1. számú versenyautója megszerezte második összesített győzelmét a Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli sorozatban, amelynek második fordulójára a Misano World Circuit pályán került sor. Az olasz páros az első 50 perces versenyen aratott győzelme után a második futamban második helyen végzett, és most már az összesítésben és a ProAm bajnoki tabellájának is az élén állnak.

Az első futamban Philippe Prette a dobogó harmadik fokára állhatott fel az LP Racing csapat 2. számú Maserati GT2-esével, amellyel megnyerte az Am-osztályt. A második futamban Alexandre Leroy (TFT Racing) haladt át elsőként a célvonalon ugyanebben az osztályban, miután az első futamban harmadik lett. Ezzel átvette a vezetést a kategória állásában, és tovább erősítette a modenai autók kiemelkedő általános teljesítményét.

Az első futamban a rajtkockából induló Philippe Prette azonnal az élre állt, elhárítva üldözői előzési kísérleteit. Eközben a második sorból induló Leonardo Gorini megtartotta harmadik pozícióját egészen a boxba való kihajtásig, amikor is átadta helyét Carlo Tamburininek. Az LP Racing párosa számára megtérült a döntés, hogy elsőként hajtották végre a boxkiállást. Tamburini az élen tért vissza a pályára, és egészen a kockás zászló lengetéséig megőrizte vezető helyét a versenyben. Hosszan tartó párharc után Prette-nek sikerült felkapaszkodnia a dobogó harmadik fokára, amivel az Am-osztály győzelmét is megszerezte. Alexandre Leroy, a verseny harmadik Maserati GT2-esével a hatodik helyen ért célba, az Am-osztály harmadik helyén.

Carlo Tamburini a második futamban a rajtkockából indult, és az első helyen állt egészen a sofőrcseréig, ami a szokásosnál hosszabb ideig tartott, amint azt a szabályok az első futam győztesei számára előírják.

Az ötödik helyre visszaérkező Leonardo Gorinitől izgalmas visszatérést láthattunk, mely során a második helyre kapaszkodott fel a kockás zászló lengetésére. Alexandre Leroy az ötödik helyet és egyben az Am-osztály vezető pozícióját érte el, és egészen az utolsó hajráig hosszas párharcban próbálkozott megszerezni az összesített negyedik helyet. Phlippe Prette-nek nem volt szerencséje: nem sokkal a rajt után egy másik versenyző által okozott balesetbe keveredett, ami miatt kiállásra kényszerült. Az eredményeknek köszönhetően Gorini és Tamburini átvette a vezetést a 2024-es Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli sorozat összesített tabelláján és a ProAm kategóriában, míg Leroy vezeti az Am-osztályt Prette-et megelőzve.

A Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli sorozat következő fordulója május 25. és 30. között kerül megrendezésre a belgiumi Spa városában.

Giovanni Sgro, a Maserati Corse vezetője szerint: „A Maserati GT2 újabb, rendkívül sikeres hétvégéje bizonyítja, hogy autónk kiemelkedő teljesítményre képes. A Maserati motorsport iránti elkötelezettségét az a vágyunk vezérli, hogy bevonjuk ügyfeleinket a kompromisszumok nélkül tervezett és gyártott termékeinkkel. Ennek legjobb példái az MC20 alapján kifejlesztett Maserati GT2 és a Maserati MCXtrema, az urak részére készült, pályára tervezett versenyautónk, a legextrémebb Maserati.

Az első futam győzelme és harmadik helyezése, valamint a második futam második helyezése Misanóban bizonyítja képességünket a kivételes teljesítménnyel kombinált kiváló technológiák fejlesztésére, hogy mind a pályán, mind az utakon beírjuk magunkat a történelembe. Alig várjuk, hogy sikereinket a 2024-es Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli sorozat következő fordulóin is megismételhessük, amikor más csapatok is a tőlünk vásárolt autóval állnak rajtvonalhoz.”